BİLİM KOLEJİNDEN SÜREKLİ EĞİTİM PROJESİ

DÜNYADA VE ÜLKEMİZDE GÖRÜLEN COVID-19 PANDEMİSİ NEDENİYLE YÜKSEKÖĞRETİM KURUMU (YÖK) TARAFINDAN 25-26 TEMMUZ TARİHLERİNE ERTELENEN YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (TYT-AYT) BİLİM KURULU’NUN ÖNERİLERİ DOĞRULTUSUNDA 27-28 HAZİRAN 2020 TARİHLERİNE ÇEKİLMİŞTİR.

YÜZ YÜZE EĞİTİM ÖĞRETİM FAALİYETLERİNE ARA VERİLEN 16 MART 2020’DEN BU YANA ÖĞRETMENLERİMİZ, ÖĞRENCİLERİMİZLE OLAN İRTİBATINI HİÇBİR ŞEKİLDE KOPARMADAN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR. ÖĞRENCİLERİMİZİN MORALİNİN YÜKSEK OLMASI, DERSLERDEN KOPMAMASI, ÖDEV VE ÇALIŞMA ALIŞKANLIKLARINI SÜRDÜREREK ÖDEVLERİNİ TAMAMLAMALARI İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR.

 

BİLİM KOLEJİ OLARAK NELER YAPTIK?

* BU SÜREÇTE ÜÇ STÜDYODAN YAPILAN UZAKTAN CANLI EĞİTİM DERSLERİMİZLE ÖĞRENCİLERİMİZE DESTEK OLUNDU.

* DERS ÖĞRETMENLERİ VE REHBER ÖĞRETMENLERİMİZ VELİLERİMİZLE, ÖĞRENCİLERİMİZLE SÜREKLİ İRTİBAT HÂLİNDEYDİ.

* ÖĞRENCİLERİMİZİN DERSLERİ TAKİP ETMESİ İÇİN YOKLAMALAR ALINIP GEREKLİ BİLGİLENDİRMELER YAPILDI.

* ÖĞRENCİLERİMİZ VE ÖĞRETMENLERİMİZİ BULUŞTURAN, SÜREKLİ İLETİŞİM HÂLİNDE OLMALARINI SAĞLAYAN WHATSAPP GRUPLARI ARACILIĞIYLA SORU ÇÖZÜMLERİ YAPILDI.

* KURUMSAL DERS PLANLAMALARIMIZ DIŞINDA ÖĞRETMENLERİMİZ; KENDİ İNİSİYATİFLERİYLE VE ÖĞRENCİ İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA CANLI SINIF DERSLERİ PLANLADI VE DERSLERİ ZOOM, ADOBE CONNECT, MICROSOFT TEAMS, SKYPE GİBİ ÇEŞİTLİ UYGULAMALAR ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRDİ.

* ÖĞRETMENLERİMİZ, ÖĞRENCİLERİMİZE KONU ANLATIMLI DERS KAYIT VİDEOLARI HAZIRLAYARAK ONLARIN KONULARI TEKRAR ETMESİ SAĞLANDI.

* DENEME SINAV TAKVİMİNE BAĞLI KALINDI VE TÜM SINAVLARIMIZ ONLINE SİSTEM ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

* DENEME SINAV SAYILARI ARTTIRILARAK LGS VE YKS GRUPLARININ EKSİKSİZ OLARAK SINAVA HAZIRLANMASI SAĞLANDI. EK ÇALIŞMALARLA DENEME SINAVLARININ ÇÖZÜMÜ YAPILDI.

* 12. SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN SINAVDAN 12. SINIFLARIN İKİNCİ DÖNEMİ KONULARININ ÇIKARILMASI SAYESİNDE KONULARIN BÜYÜK BİR KISMI HIZLICA TAMAMLANABİLDİ VE AĞIRLIKLI OLARAK GENEL TEKRAR DERSLERİNE GEÇİLDİ.

* 8. SINIFLARDA ÖĞRENCİLERİMİZİN YALNIZCA 1. DÖNEM KONULARINDAN SORUMLU OLMASI, KONULARININ ÇIKARILMASI SAYESİNDE KONULARIN BÜYÜK BİR KISMI HIZLICA TAMAMLANABİLDİ VE AĞIRLIKLI OLARAK GENEL TEKRAR DERSLERİNE GEÇİLDİ.

 

BİLİM KOLEJİ OLARAK NELER YAPACAĞIZ?

* MERKEZİ SINAV YILINDA OLAN 8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN DERS SAATLERİ GEÇTİĞİMİZ HAFTA ARTTIRILDI.

* BU HAFTA DA 12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN DERS SAATLERİ ARTTIRILARAK EKSİKLERİN TAMAMEN GİDERİLMESİ HEDEFLENDİ.

* OKULLARIN AÇILMASINA İZİN VERİLMESİYLE ÖĞRENCİLERİMİZE UYGULANACAK SINAVLAR, SORU ÇÖZÜMLERİ, EK DERSLER VE “TAM KADRO TÜM ZAMANLI YÜZYÜZE EĞİTİM PROGRAMI” HAZIRLANDI.

Call Now ButtonHemen Arayın